Generations of Adventure Booklet

메뉴보기

about Korea KORE ŞEHİRLERİ

Metropol bir şehir olarak Daejeon ve Çungçeong bölgesi harika tarlaların ve heybetli dağların bir arada olduğu doğa harikası bir yerdir..

Seoul

Seoul şehri Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehridir.Mega şehir Seoul, 10 milyonu aşkın nüfusu ile bir metropoldür. Gelişen ve büyüyen dünyada OECD verilerine göre ön sıralarda yer almaktadır. Seoul’de yaklaşık 275.000 yabancı ülke insanı yaşamaktadır. Seoul’de birçok değerli tarih eser bulunmaktadır. Gyenongbokgung ve Changkokgung Sarayları, plao geleneksel kültürleri Bukchon Hanok Köyü , Insa-dong ve Namdemun Pazarları, Alışveriş eğlence semtleri ile ünlü Myenongdong ve Apgujeong ve Asya’ nın en büyük yer altı çarsısı COEX Mall her sene Seoul’ e hatırı sayılır miktarda turisti çekmektedir.

Gyeonggi & Incheon

Seoul şehir merkezinden çok az bir mesafe uzakta birçok atraksiyonlar bulunmaktadır. Buralara otobüs tren veya araba ile kolaylıkla ulaşılabilinir. Incheon ve Gyeonggi uluslar arası bir liman ve avaalanı ile Seoul’den sadece 1 saat uzaklıktadır. Kore’ye gelen turistlerin ulaşımı bu liman ve havaalanından saglanmaktadır.

Gangwon-do eyaleti

Kore’nin doğusunda bulunan Gangwon-do dan daha iyi bir cennet manzarası yoktur. Soraksan Dağının üstünden doğan güneşin rengini mavi dalgalardan gül kırmızısına çevirdiği anları seyrettiğinizi düşünün. Gökkuşağı ile çevrelenmiş şelaleler, kristal ışıkların ağaçlar arasından akışı, gümüş plajlar, karlı tepeler. Bunların hepsini burada görebilirsiniz. Bu bölge aynı zamanda iyi bilinen kayak merkezleri ve DMZ ile tanınır.

Daejeon & Gwangju (Chungcheong & Jeolla Eyaleti)

Metropol bir şehir olarak Daejeon ve Çungçeong bölgesi harika tarlaların ve heybetli dağların bir arada olduğu doğa harikası bir yerdir. Kore’nin ürün deposu olarak isimlendirilir. Gwangiu ve Jeolla bölgesi verimli pirinç tarlalarının bulunduğu bir yerdir. Denize doğru tatlı bir eğimle uzanan ve bir çok küçük doğal limanın bulunduğu deniz kenarı ile bu bölge Korenin gıda merkezi olarak bilinir. Birçok değişik çeşit sebze ve balıkla yapılan Kore yemeklerinin tadı buradan gelmektedir.

Busan, Gyeongju, Daegu, Andong Şehirleri

Çeşitli bitkiler kullanılarak yapıldığı için Japche adıyla anılmaktadır.Modern zamanın aparatiflerindendir. Genelde bayramlarda yenilmektedir.

JEJU ADASI

Jejudo veya Jejudo Adası olarak adlandırılan bu ada Kore’ nin en büyük adasıdır..

Tamna Tribal Devleti zamanlarına ait kayıtları bulunan turistlerin çok etkilendigi kültür ve gelenek degerlerini barındıran bir adadır. Volkanik hareketler sonucu olusmus lav nehirleri Haziran 2007 de UNESCO Dünya Dogal Mirası olarak ilan etmistir.