Generations of Adventure Booklet

메뉴보기

PackageKORE KÜLTÜR TURU

Şimdilerde serbest bağımsız tur (Flexible Independent Tour) un kısaltması olarak kullanılan FIT’in orijinal tanımı yabancılar için serbest tur (Foreign Independent Tour)dur. FIT paket tur çermemekle birlikte profesyonel bir seyahat görevlisi tarafından müşterinin ihtiyacına göre düzenlenen bir çeşit seyahat veya turizm şeklidir.

1. gün

İstanbul’dan Hareket

2. Gün

Busan - Gyeongju

Seul Incheon Havalimanına varış. Kore’nin 2. en büyük şehir Busan’a geçiş. Otele giriş yaptırdıktan sonra, Kore’nin en ünlü plajı Haundae Plajı’nda gezinti. Otelde ilk gece dinlenme.

3. Gün

Incheon - Busan

Birleşmiş Milletler Mezarlığı

Kore Savaşında ölen askerlerin bulunduğu mezarlıkta Türk askerlerinin de mezarları bulunmaktadır.

Taejongdae Parkı

Görkemli okyanus manzarasına sahip bir yerdir.

Jagalchi Balık Pazarı

Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketi olup Kore savaşından önce inşa edilmiştir ve Busan’daki yerel halkın yaşam tarzını ifade etmektedir. Her türlü deniz ürününün sergilendiği, buzda ve akvaryumlarda satışa sunulduğu bu pazarda taze çiğ balık yiyebilirsiniz.

GYEONGJU

Neredeyse bin yıldır Silla Krallığı'nın başkenti olan Gyeongju önemli ve büyüleyici tarihi miraslara ev sahipliği yapmıştır. Bulguksa Tapınağı ve Seokguram Grotto ile birlikte, Gyeongju tarihi bölgesi UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak belirlenmiştir. Bol tarihsel, doğal ve kültürel konumlar nedeniyle, bu bölge Kore'de önemli bir turizm merkezi olmuştur.

4. Gün

Gyeongju – Andong - Pyeongchang

Bulguksa Tapınağı/Seokguram Mağarası
ANDONG:

Andong Kore'de Konfüçyüsçülüğe ev sahipliği yapan bir yerdir. Andong 1999 yılında Kraliçe Elizabeth'in ziyaretinden sonra önemli bir turizm alanı haline gelmiş ve ayrıca Kraliçe doğum gününü Andong’da Hahoe Köyünü ve Dosan Konfüçyüs okullarını ziyaret ederek geçirmiştir. Andong Kültür ve Halk Gelenekleri Merkezi olarak bilinmekte olup, birçok eski gelenekler halen bu bölgede sürdürülmektedir.

Hahoe Köyü

yaklaşık 130 adet, köyün ileri gelenlerine ait olan ve onların varisleri tarafından iyi korunmuş büyüklü küçüklü geleneksel evlerin olduğu bir yerdir. Devlet tarafından tarihi koruma alanı olarak belirlenmiş olan Hahoe, oraya özgü kukla oyunu Hahoe Talchum ile tanınır.

5. Gün

Pyeongchang - Seul

KTFCE ( Kore Kültürel Yemeği ve Kültür Değişim )

Geleneksel Kore kültürünün korunması, araştırılması, yayılımı konusunda teşvik etmek ve benzersizliğini dünyaya göstermek amacıyla oluşturulmuştur. Sadece turistlerin cazibe odağı olmakla kalmayıp 4. ziyaretçilerin geleneksel Kore yemek kültürü hakkındaki herşeyi öğrenip tecrübe etmelerine olanak sağlamaktadır.

6. Gün

Seoul

Gyeongbokgung Sarayı, Ulusal Halk Müzesi, Insa-dong Antika Bölgesi, Blue House, Alışveriş keyfi

7. Gün

Seoul

Myeong dong – Dongdaemun - Namsan

Bu üç yerde aynı konumda bulunmaktadır. Aynı günde bu üç yere gidebilirsiniz. Myeong dong genç neslin alışveriş yapması için harika bir yer ve burada bir enerji hissedeceksiniz. Eğer burada bazı şovları seyretmek isterseniz Myeong dong Tiyatrosunu tercih edebilirsiniz. Myeong dong caddesini baştanbaşa gezdikten sonra Shinsegae, Lotte, Star Avenue gibi bazı alışveriş merkezlerini görebilirsiniz. Yolun hemen karşısında da Dongdaemun bulunmaktadır. Namsan; Seul Şehir merkezinde bulunan bu dağ, muhteşem bir Seul manzarası ve tam bir eğlence şöleni sağlamaktadır.

8.Gün

Seul-Incheon – Türkiye

Kahvaltıdan sonra, uçuşunuz için Incheon Uluslararası Havaalanına transfer edileceksiniz. Eve geri dönme vakti! Seul’den ayrıldıktan sonra aynı gün İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşma.

rezervasyon