Generations of Adventure Booklet

메뉴보기

PackageKOREA HİGHLİGHT TOUR

Şimdilerde serbest bağımsız tur (Flexible Independent Tour) un kısaltması olarak kullanılan FIT’in orijinal tanımı yabancılar için serbest tur (Foreign Independent Tour)dur. FIT paket tur çermemekle birlikte profesyonel bir seyahat görevlisi tarafından müşterinin ihtiyacına göre düzenlenen bir çeşit seyahat veya turizm şeklidir.

1. gün

İstanbul’dan hareket

2. Gün

Incheon – Seul

Incheon Uluslararası Havaalanı’na varış. Karşılama ve otele transfer. İlk gece otelde dinlenme.

3. Gün

Seul

Gyeongbokgung Sarayı / Ulusal Halk Müzesi / Chogye-sa Tapınağı (Budistlerin yeri) / Blue House (Cumhurbaşkanlığı Köşkü) / Insa-dong Antika Bölgesi

4. Gün

Seul –Volkanik Jeju Adası

Sabah otelin lobisinde rehberinizle buluşup Jeju’ya giden uçağa binmek üzere Gimpo havaalanına doğru yola çıkacaksınız. Jeju havaalanına varır varmaz, rehberinizle buluşup tura başlayacaksınız.

Manjanggul Mağarası / Seongsan Sunrise Tepesi / Seongeup Halk Köyü / Dongmun Geleneksel Pazarı

5. Gün

Volkanik Jeju Adası

Hallim Parkı

Burada Palmiye Ağacı yolu, Jeju Stone, Bonsai Bahçesi, Su Bahçesi ve Subtropik Botanik Bahçe ve daha fazlasını keşfetmek mümkündür. Hallim Park’taki en ünlü turist bölgeleri dünyanın en meşhur iki boyutlu mağaraları Hyeopjaegul ve Ssangyonggul’dür.

Jusangjeolli Falezi

Altıgen şeklindeki taş sütunlarıyla 2 km boyunca uzanan kıyı şeridi, lavların hızlı bir şekilde soğuması ve çekilmesiyle oluşmuş sıra dışı kayalıklar…

Cheonjiyeon Şelalesi, vb.

6. Gün

Jeju – Busan

Kahvaltıdan sonra Uluslararası Jeju Havaalanı’na transfer ve buradan Busan’daki Gimhae havaalanına uçuş ve turumuza başlıyoruz.

Birleşmiş Milletler Mezarlığı / Jagalchi Balık Pazarı / Haeundae

7. Gün

Busan – Gyeongju

Sabah otelde kahvaltı yaptıktan sonra tur rehberinizle buluşup Gyeongju’ya transfer edileceksiniz. Şilla Hanedanlığı (MÖ 57 – MS 935 )’nın antik başkenti Gyeongju tarihi ve kültürel kalıntılarından dolayı gerçekten duvarsız müze gibidir.

Bulguksa Tapınağı:

Hanedanlığın en önemli döneminde inşa edilmiş ve Kore’de en ünlü tapınaklardan biridir. Tapınağın mimari tasarımı benzeri olmayan bir yapı olup barış ve uyumu simgeleyen bu tapınak hala Uzak Doğu bölgesinin olağanüstü tarihi başyapıtlarından biridir.

Seokguram Grotto

Bu evin 8.yy da Silla Hanedanlığının görkemli zamanlarında inşa edilmiş taş Buda heykelinin yer aldığı dünyanın en güzel Budist tapınaklarından biri olduğu söylenir. İçeride kutsal aydınlanma pozisyonunda oturan Beyaz Buda heykeli Bodhisattava, öğrencileri ve gardiyanlarıyla çevrilidir. Bununla beraber Bulguksa Tapınağı ve Seokguram mağarası UNESCO kültür mirası listesindedir.

Gyeongju Ulusal Müzesi

8.Gün

Gyeongju – Seul - Türkiye

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra, Türkiye uçuşunuz için Incheon Uluslararası Havaalanına transfer edileceksiniz.

rezervasyon