Lotus (Nilüfer Çiçeği) Feneri Kore Festivali

(17 - 24 Mayıs 2023) Seoul -Busan - Gyeongju – Pyeongchang

1. Gün

17 Mayıs 2023, Çarşamba: Istanbul - Seul

Siz değerli Kaşiflerimiz ile saat 15.00’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.40’de Asiana Airlines OZ552 sefer sayılı uçakla Kore’nin başkenti Seul‘e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.

2. Gün

18 Mayıs 2023, Perşembe: Seul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı‘nı ziyaret ediyoruz. Ardından yakın zamana kadar Kore Cumhurbaşkanı’nın ikametgahı olan Mavi Ev‘in yanından geçerek, alışveriş için serbest zamanımızın olacağı Insadong Caddesi‘ne ulaşacağız. Alışveriş sonrası yerel bir restoranda akşam yemeği. Otelimizde konaklama. 

3. Gün

19 Mayıs 2023 : Seul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kore yemeğini kendimizin birebir yaparak deneyimleyeceğimiz bir program ardından öğle yemeği için kendi yaptığımız yemekleri yedikten sonra Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi‘ni ziyaret ediyoruz. Dünyaca ünlü önemli markaların bir arada bulunduğu Myeongdong Caddesini baştan başa gezdikten sonra yerel bir lokantada öğle yemeğimizi alıyoruz. Güney Korede her sene Budanın doğum günü onuruna düzenlenen Lotus Lantern (Nilüfer Çiçeği Feneri) Festivali’ne katılıp Kore halkının bu coşkusuna ortak oluyoruz. Yerel bir lokanta akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer. Otelde konaklama. 

4. Gün

20 Mayıs 2023, Cumartesi: Seul - Pyeongchang

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından geleneksel Pyeogchang’a hareket ediyoruz. Önce Kore’deki ilk şifalı bitki bahçesi ve çiftliği olan birçok endemik bitkiye ev sahipli yapan Herbnara’yı ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokandata alacağımız öğle yemeği ardından Kore yemek kültürünün değeri ve mükemmelliği hakkında araştırma yapmak, tanıtmak ve ziyaretçilerin geleneksel Kore yemek kültürünü öğrenmesini ve deneyimlemesini mümkün kılmak amacıyla kurulmuş olan Jeonggangwon’a hareket ediyoruz. Burada Kore mutfağı ve yemek pişirme sanatı ile ilgili bilgi ediniyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve Pyeongchang’da geleneksel bir Kore Evi’nde konaklama. 

5. Gün

21 Mayıs 2023, Pazar: Pyeongchang – Gyeongju

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongju’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore’nin en ünlü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı’nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Bulguksa ile aynı zamanda inşa edilmiş ve Buda’ya yapılan dünyanın en güzel türbelerinden biri olan Seokguram Türbesi‘ni geziyoruz. Yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra  bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti’nde bir akşam gezintisi yapıyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelimize transfer. 

6. Gün

22 Mayıs 2023, Pazartesi: Gyeongju - Busan

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore’nin ikinci büyük şehri Busan‘a hareket ediyoruz. Bir liman kenti olan Busan’da panoramik turumuzu tamamladıktan sonra, Şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı‘nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp Tejongdae Parkı’na geçiyoruz. Yerel bir lokantada öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı’nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı‘nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere’den sonra üçüncü ülkedir. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelimize transfer. 

7. Gün

23 Mayıs 2023, Salı: Busan - Incheon

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından büyük bölümü dağlarda olan ve sahildeki kayaların üzerine inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra Incheon’a hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelimize transfer. 

8. Gün

24 Mayıs 2023, Çarşamba: Seul - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için havalimanına gidiyoruz. Saat 10.25’te Asiana Airlinesseferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 16.10’da İstanbul’a varışımızın ardından bir başka KORE TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz! 

***Bu program gerekli görüldüğü taktirde haber verilmeksizin değiştirilebilinir.

Koşullar

Ücret

3.110-USD (Double odada kişi başı net ücret)

450 – USD (Tek kişilik oda farkı)

Ücrete Dahil Olanlar

Ücrete Dahil Olmayanlar

ÖNEMLİ NOTLAR

Detaylı Bilgiye Ulaşın