Kore Kültür Turu

1. Gün

İstanbul

Asiana Havayolları ile OZ 552sefer sayılı 17:40 uçuşu ile İstanbul’dan hareket edilmekle birlikte Asya Kıtası boyunca uçuşunuzu gerçekleştiriyorsunuz.

2. Gün

Seul - Busan

Bugun saat 09:20 geçe Incheon Havalimanı’na varıyorsunuz. Ardından karşılama ve bizi bekleyen özel aracımızla Kore’nin en büyük ikinci kenti ve aynı zamanda liman kenti olan Busan’a hareket ediyoruz. Şehrin o nemli turistik yerlerinden olan , envai çeşit deniz canlısını burda go rebileceg iniz Jakalji Balık Pazarı gezimizin ardından yolun ve günün yogunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz.

3. Gün

Busan

Bugün otelimizdeki kahvaltının ardından APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu ünlü plajlarından Haundae Plajında bir yürüyüşün ardından BM Kore Anıtsal Mezarlığı ziyaretinde bulunuyoruz. Burası Kore Savaşı’da kendilerine yardım eden askerleri onurlandırmak için yapılmış bir anıt mezardır. Türkiye 462 askeri ile Amerika ve İngiltere’den sonra gelmektedir. Amerika ve İngiltereden sonra gelmektedir. Ardından muhteşem bir okyanus manzarasına sahip Taejongdae Park’ında manzaranın tadını çıkarıyoruz ardında konaklama için otelimize dönüyoruz.

4. Gün

Busan – Gyeongju - Pyeongchang
Bugün Busan’dan ayrılıyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından aracımızla Gyeongju’ya hareket ediyoruz. Gyeongju tarihi bir şehir. Bundan büyük bir kısmı UNESCO dünya mirası listesinde bulunuyor. Buradaki turumuza Kore’nin en ünlü tapınaklarından olan, Shilla Krallığı’ nın mimari becerisinin ve Budist inancının kanıtı olan Bulguksa Tapınağını ve Seokguram Türbesi ziyaretinde bulunuyoruz. Sonrasında ışıklandırması ile muhteşem bir görsel şölen sunan veliaht Prens sarayı Gyeonju Donggung Sarayı ve Wolji Göleti akşam gezisi Ardından Pyeongchang’a geçiyoruz. Burada geleneksel Kore evinde konaklama yapıyoruz.

5. Gün

Pyeongchang - Seul

Güne güzel bir kahvaltının ardından Hongjeon Vadisi’de bulunan Güzel doğası ve tema bahçeleri ile insanı büyüleyen Herbnara gezisi yapıyoruz. Burası neredeyse yaklaşık 100 çeşit bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu çiftlik galerilerin, göletlerin, çocuk bahçesi, koku bahçesi ve su bahçesinin dahil olduğu 13 tema bahçesine sahiptir. Herbnara ardından Seul’e hareket ediyoruz. Konaklama Seul’de.

6. Gün

Seul

Bugün Güney Kore’nin başkenti Seul turumuza başlıyoruz. Öncelikle gezimize Mavi Ev (Sarangchea) ile başlıyoruz. Ardından gökdelenlerin arasında heybetiyle duran , tarihi yansıtan Gyeongbokgung Sarayı’nı geziyoruz. Burası 1395 yılında yapılmıştır. Dönemin mimarisini görebilirsiniz. Sonrasında Kore Halk Müzesi gezimiz bulunmakta .

7. Gün

Seul

Bugün Seul turumuzun son günü . Gezimize Han Parkı gezisinin ardından turistlerin ve gençlerin alışveriş merkezlerinden Insadong , Iteawon ve Myeongdon bölgelerini gezerek keyifli bir zaman geçiriyoruz. Sonrasında Namsan’da bulunan eskiden radyo istasyonu olarak kullanılan şimdi ise turistlerin Seul manzarasını en iyi şekilde görebildikleri bir yer haline gelen N-Tower’a tırmanıyoruz. Burada aynı zamanda Kore geleneksel kıyafeti olan hanbok deneyiminde bulunuyoruz. Akşam yemeğimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

8. Gün

Seul – Incheon - Türkiye

Eve dönüş zamanı geldi. Bugün biraz hüzünlü ve buruk bir gün. Otelimizden Incheon Havalimanı’na gitmek üzere ayrılıyoruz.  Asiana Airline OZ551 seferi ile 10:25’de Türkiye’ye hareket ediyorsunuz.

***Bu program gerekli görüldüğü taktirde haber verilmeksizin değiştirilebilinir.

Koşullar

Ücret

2,490-USD (Double odada kişi başı net ücret)

Genel Koşulları

Ücrete Dahil Olanlar

Ücrete Dahil Olmayanlar

Dikkat: Pasaport son kullanım tarihi orda bulunduğunuz günden başlıyarak minimum 6 ay geçerli olması
gerekmektedir. Türk vatandaşlarına vize gerekmemektedir fakat Keta ve Q-Kode formunu doldurmanız
gerekmektedir.

Detaylı Bilgiye Ulaşın

Kore Kültür Turu Formu