Kore Kültür Turu

1. Gün

Istanbul

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Asiana Havayolları OZ552 sefer sayılı uçağımız ile Asya kıtası boyunca uçuyoruz. Gecelememiz uçakta. 

2. Gün

Seul - Busan

Saat 09:20 Seul Incheon Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben özel aracımız ile Kore’nin en büyük ikinci şehri olan Busan’a geçiyoruz. Bir liman kenti olan Busan’da gece turu yapıyoruz. Şehrin önemli turistik yerlerinden olan ve envaiçeşit deniz canlısının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı’nı gezip konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama Busan’da. 

3. Gün

Busan

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında ülkenin en ünlü plajlarından olan ve aynı zamanda APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haeundae Plajı gezisi ardından BM Kore Anıtsal Mezarlığı ziyaretinde bulunuyoruz. Burası 1950-1953 arasındaki Kore Savaşı’nda hayatını kaybeden 16 ülke askerini onurlandırır. Türkiye, Kore’de hayatını kaybeden 462 askeri ile Amerika ve İngiltere’den sonra üçüncü ülkedir. Aramızdaki bağların derinliğini bu anıt mezar ziyaretimiz esnasında daha çok anlayacak ve hissedeceksiniz. Ardından doğanın içerisinde eşsiz manzarasıyla Haedong Yonggungsa Tapınağı gezimiz bulunuyor. Konaklama Busan’da. 

4. Gün

Busan – Gyeongju - Pyeongchang

Bugün Busan’dan ayrılıyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından aracımızla Gyeongju’ya hareket ediyoruz. Gyeongju tarihi bir şehirdir. Büyük bir kısmı UNESCO dünya mirası listesinde bulunmaktadır.
Buradaki turumuza Kore’nin en ünlü tapınaklarından olan, Shilla Krallığı’nın mimari becerisinin ve Budist inancının kanıtı olan Bulguksa Tapınağını ve Seokguram Türbesi ziyaretinde bulunuyoruz. Sonrasında ışıklandırması ile muhteşem bir görsel şölen sunan veliaht Prens sarayı Gyeonju Donggung Sarayı ve Wolji Göleti akşam gezisi Ardından Pyeongchang’a geçiyoruz. Burada geleneksel Kore evinde konaklama yapıyorsunuz.

5. Gün

Pyeongchang - Seul

Güne güzel bir kahvaltının ardından Hongjeon Vadisi’de bulunan güzel doğası ve tema bahçeleri ile insanı büyüleyen Herbnara gezisi yapıyoruz. Herbnara neredeyse yaklaşık 100 çeşit bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu çiftlik galerilerin, göletlerin, çocuk bahçesi, koku bahçesi ve su bahçesinin dahil olduğu 13 tema bahçesine sahiptir. Herbnara ardından Seul’e hareket ediyornuz. Konaklama Seul’de. 

6. Gün

Seul

Bugün Güney Kore’nin başkenti Seul turmuza başlıyoruz. Mavi Ev (Sarangchea) önünden geçerek gökdelen lerin arasında görkemiyle duran , zamanının tarihini yansıtan Gyeongbokgung Sarayı’nı geziyoruz. Burası 1395 yılında yapılmıştır. Dönemin mimarisini görebilirsiniz. Sonrasında Kore Halk Müzesi gezimiz bulunmakta . Kore halkının ruhunu yansıtan müze gezimiz sonrası Kore geleneksel kıyafetleriyle geleneksel evlerin arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Geceleme Seul’de.

7. Gün

Seul

Bugün Seul turumuzun son günü . Gezimize Han Parkı gezisinin ardından turistelrin ve gençlerin alışveriş merkezlerinden Insadong , Iteawon ve Myeongdon bölgelerini gezerek keyifli bir zaman geçiriyoruz. Sonrasında Namsan’da bulunan eskiden radyo istasyonu olarak kullanılan şimdi ise turistlerin Seul manzarasını en iyi şekilde görebildikleri bir yer haline gelen N-Tower’a tırmanıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

8. Gün

Seul – Incheon - Türkiye

Eve dönüş zamanı geldi. Bugün biraz hüzünlü ve buruk bir gün.
Otelimizden Incheon Havalimanı’na gitmek üzere ayrılıyoruz. Asiana Airline OZ551 seferi İle 10:25’de Türkiye’ye hareket ediyoruz.

***Bu program gerekli görüldüğü taktirde haber verilmeksizin değiştirilebilinir.

Koşullar

Ücret

2.970-USD (Double odada kişi başı net ücret)

390 – USD (Tek kişilik oda farkı)

Ücrete Dahil Olanlar

 • İstanbul-Seul gidiş dönüş ekonomik sınıfı uçak bileti (Asiana Havayolları ile)
 • Bütün deneyim ücretleri
 • Konaklama 4 yıldızlı hoteller
 • Pyeonchang’daki konaklama geleneksel ev konaklaması
 • Rehber (Türkçe )
 • Özel ulaşım
 • Tüm öğünler (sabah , öğle, akşam yemekleri)
 • Tüm giriş biletleri müze vs.
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Türkiye iç hat uçak bileti
 • Kişisel alışveriş
 • Kişisel harcamalar (telefon,içecek vb.)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Rehber ve Şoför bahşişi (Bütün program boyunca kişi başı 30 usd)
 • K-eta ve Q- kod ücreti (Keta için yaklaşık 10 Usd. Keta formunu doldurduğunuzda en son ödeme noktasında ödemenizi yapıyorsunuz ). Katılımcılar K-eta formunu kendileri doldurmaları gerekmekte.

ÖNEMLİ NOTLAR

Detaylı Bilgiye Ulaşın

K-Beauty Kore Ürünleri ve Turizm Festivali
2 Haziran (Cum) – 11 Haziran (Paz) tarihleri arasında 10 gün boyunca ürünü alanlara %10 indirim sağlanmış olup, danışma ve satın alma için iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.
Tel: 0312 2363556                                  Mail:mail@goaturkey.com                                                                                   www.instagram.com/generationsofadventuretravel/