Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha Fazlası

1. Gün
İstanbul

Uçak : BUSINESS CLASS
İstanbul
Havalimanı’ndan Asiana Airlines 17:50 uçuşu ile hareket ediyoruz.
Yolculuğumuz 10 saat sürmektedir. Gecelememiz uçakta.

2. Gün
İncheon
Busan

Hotel: Park Hyatt Busan

Yaklaşık 10 saatlik bir yolculuğun ardından, saat 09:35’te Incheon Havaalanı’na varıyoruz. Rehberimizle buluşup VIP araç ile Seul Tren İstasyonu’na geçiyoruz. KTX hızlı treniyle iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Busan’a varıyoruz. Busan şehri, Türkiye ve Kore arasındaki kardeşliğin bir simgesi sayılmaktadır; Kore halkı Türk halkını Kore Savaşı’ndaki destekleri nedeniyle kardeşleri olarak kabul ederler. Minnettarlıklarını her fırsatta göstermeye çalışırlar. Busan’da ilk ziyaretimizi yapacağımız yer Türk şehitlerinin bulunduğu Birleşmiş Milletler Mezarlığıdır. Burada hüzün ve gurur arasında yoğun bir duygu yaşayacaksınız. Ziyaretimiz sonrasında Kore mutfağının lezzetlerini sunan bir lokantada akşam yemeğimizi yiyoruz ve ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz.

3. Gün
Busan
Gyeongju
Busan

Hotel: Park Hyatt Busan

Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından VIP aracımızla yaklaşık 1 saatlik bir yolcukla Gyeongju’ya varıyoruz. Şilla Krallığına da başkentlik yapmış olan Gyeongju, 2000 yıllık tarihiyle Kore’nin açık hava müzesi gibidir ve sizi tarihle iç içe bir deneyime davet eder. Bu şehirde Kore’nin önemli tapınaklarından biri olan Bulguksa Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz; Burada Budist düşünüş ile ilgili bilgi edinebilir ve muhteşem mimarinin tadını çıkarabilirsiniz. Dönemin mimari sanatını en iyi şekilde yansıtan Seokguram Grotto da bu alanda bulunmaktadır. Bulguksa Tapınağı ile birlikte 1995 yılında UNESCO dünya mirası listesine eklenmişlerdir. Gyeongju’daki gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Busan’a geri dönüyoruz. Sizin de beğeneceğinizi düşündüğümüz özel bir etkinliğin ardından akşam yemeği ile bugünkü turumuzu sonlandırıp dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

4. Gün
Busan
Jeju Adası

Hotel: Hotel The Store Jeju

Günümüze güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Busan’ın geleneksel pazarlarından olan Kukje pazarını keşfe çıkıyoruz. Ardından Busan Uluslararası Film Festivali’ne ev sahipliği yapan Haundae bölgesi gezimize başlıyoruz. Haundae plajında yürüyüş yapıp ardından Jeju Adası’na uçuş için havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu uçuşun ardından Jeju Adası’na varıyoruz. Yarınki gezimiz için dinlenmek üzere otelimize geçiş yapıyoruz

5. Gün
Jeju Adası

Hotel: Hotel The Store Jeju

Dünya’nın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Jeju Adası’nın canlandırıcı havasıyla güne başlıyoruz. Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından VIP aracımızla Halk köyü gezisine çıkıyoruz. Halkın yaşam tarzını yakından deneyimleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında Seongsan Gün Doğumu Tepesi’ne tırmanıyoruz. Volkanik püskürmeyle oluşmuş ve birçok bitkiye sahip olan bu yer eşsiz bir gündoğumu görüntüsüne sahiptir. Bir kaleye de benzetilen ve jeolojik açıdan önemli olan Seongsan Tepesi UNESCO dünya miras listesinde de yer almaktadır. Ardından özel bir aktivitemiz bulunuyor. Günü güzel bir akşam yemeğiyle sonlandırıp dinlenmek üzere özel aracımızla otele dönüyoruz.

6. Gün
Jeju Adası
Daegu
Andong

Hanok Resort: Gurume

Bugün Güney Kore’nin diğer bir metropolü olan Daegu’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat süren uçak yolculuğumuzun ardından özel aracımız ile Kore tarihinde Kore’nin kültür merkezi olarak bilinen Andong’a geçiyoruz. Andong’da bulunan UNESCO dünya miras listesindeki Hahoe Geleneksel Halk Köyünü ziyaret ediyoruz. Dönemin tarihini hissedip çeşitli performanslarla gizemli kültürlerini daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Konaklamamız Andog’da Hanok adı verilen geleneksel evde olacak.

7. Gün
Andong
PyeongChang

TEMPLE STAY : WOLJEONG TEMPLE

Bugün güzel bir kahvaltının ardından Temple Stay için Pyeongchang’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra Pyeongchang’da oluyoruz. Konaklamamız için tapınaktaki yaşam ile çeşitli deneyimler edineceğimiz yemyeşil bir doğanın içerisinde bulunan Woljeong Tapınağı’na yerleşiyoruz. Burada huzur ve dinginlik içinde ruhunuz yenilenecek.

8. Gün
PyeongChang
Seoul

Uçak : SIGNIEL LOTTE SKYTOWER

Güne dinlenmiş ve yenilenmiş olarak uyanıyoruz. Bugün Kore’nin başkenti Seul’e hareket ediyoruz. Yaklaşık iki buçuk saat sürecek olan yolculuk sonrasında g ezimize Seul’deki Joseon Hanedanlığı dönemine ait beş büyük saraydan en büyüğü olan Gyeongbokgung Sarayı ile başlıyoruz. Bu yapı geçmişin mimari güzelliğini yansıtan heybetiyle şehrin göbeğinde gökdelenler ile birlikte bulunmaktadır. Gyeongbokgung Sarayı’nda kendi döneminin nöbet değişim seremonisini de görme imkanı yakalayabilirsiniz. Ardından turistlerin uğrak yeri olan alışveriş bölgelerinden olan Insadong Antik Sokağı gezimiz bulunmaktadır..

9. Gün
Seoul

Uçak : SIGNIEL LOTTE SKYTOWER

Türkiye’ye dönmeden önceki son günümüzü başkent Seul Turu için ayıracağız. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği birçok mağaza ve alışveriş merkezi bulunan bir bölgeyi gezeceğiz. Bu bölgedeki turumuzu tamamladıktan sonra PSY’nin dünya çapında ünlü “Gangnam Style” şarkısındaki “Gangnam” bölgesini ziyaret edeceğiz. Bu gezide, Kore’nin en canlı tema parklarından biri olan HYUNDAI Motorstudio’yu ziyaret edeceğiz. Burada araçların nasıl üretildiğini öğrenmek size farklı ve etkileyici bir deneyim sunacak.

10. Gün
İncheon
İstanbul

Uçak : BUSINESS CLASS

Ayrılmanın hüznünü hissettiğimiz an geldi. Türkiye’ye dönme zamanı… Incheon Havalimanı’nda uçağımıza binmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Asiana Airlines Havayolları’nın OZ 551 sefer sayılı 10:25 uçağı ile İstanbul Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçuş sonrasında İstanbul Havalimanı’na (yerel saat ile 16:10) iniyoruz.